Atrakcje turystyczne w Stegnie

Mierzeja Wiślana rozciąga się na przestrzeni około 100 km. Rozpoczyna się od przestrzeni pomiędzy Gdańskiem i Sopotem i kończy przy granicy z Federacją Rosyjską. Piaszczysta wydma oddziela Bałtyk od Zalewu Wiślanego, jest doskonałym miejscem na wypoczynek ze względu na zachwycające okoliczności przyrody: czyste plaże i rezerwaty. Teren zalewu wiślanego jest również świetny dla rejsów jachtami.

Stegna jest miejscowością położoną nieopodal Elbląga, Trójmiasta i Malborka. Turyści znajdą tutaj wiele atrakcji, które sprawiają, że w mieście nie będą się nudzić. Jedną z nich jest oczywiście czarter jachtów. Ze względu na sprzyjające tereny, rejsy po Zalewie Wiślanym są uznawane za jedne z najciekawszych. Podczas podróży drogą morską mamy możliwość podziwiania brzegu lądu od drugiej strony, co dla wielu osób stanowi już samo w sobie niemałą innowację. Jednak jeśli zależy Wam na możliwości podziwiania niezwykłych widoków, to teren Zalewu Wiślanego jest idealnym miejscem na zaznanie tego typu atrakcji.

Czarter Zalew Wiślany i nie tylko

Stegna to jednak nie tylko czartery jachtów. W okolicy, jak i samej miejscowości znajdują się liczne zabytki i fantastyczne okoliczności przyrody. Na uwagę zasługuje bez wątpienia:

-Kościół w Stegnie – jego szachulcowa konstrukcja stanowi małą ciekawostkę w stosunku do innych budowli sakralnych znajdujących się na pomorzu, umiejscowiony jest nieopodal głównej drogi prowadzącej do wioski. Został zbudowany w XVII wieku.
– Prywatne muzeum bursztynu “Bursztynowa Komnata” – Mierzeja Wiślana nazywana jest również wybrzeżem bursztynowym, dlatego nie dziwi nas w żaden sposób fakt, że ten szczególny „klejnot”, jaki ofiarowuje nam przyroda ma również swoje muzeum. W jego wnętrzach możemy podziwiać liczne przykłady surowych bursztynów, jak i gotowych, powstałych z niego wyrobów.
– Lunapark w Stegnie – to atrakcja, która zadowoli najmłodszych uczestników wycieczki. Znajdziemy w nim karuzele, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, samochodziki, kolejki i inne.