Frombork – miejsca, które warto zobaczyć nad Zalewem Wiślanym

Zalew Wiślany, który rozciąga się od wybrzeża pomiędzy Sopotem i Gdańskiem i ciągnie się aż do naszej wschodniej granicy, to pas, który obfituje w atrakcje turystyczne. Znajduje się tam wiele miejscowości godnych uwagi każdego wczasowicza. Piękna przyroda, która towarzyszy wycieczkom w terenie pozwala nam się zrelaksować. Jednym z miejsc, które z pewnością zasługuje na odwiedzenie jest Frombork. Miasteczko o wyjątkowej historii i klimacie.

Dlaczego warto odwiedzić Frombork?

Frombork to fenomenalna baza wypadowa dla pieszych wycieczek, jak i dla tych, którzy są pasjonatami morskich rejsów. Czarter jachtów jest tutaj niezwykle popularną atrakcją ze względu na spokoje wody i możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach widoków.

Sam Frombork jest niewielkim miasteczkiem, które położone jest nieopodal granicy z Federacją Rosyjską. Nazywa się je klejnotem Warmii. Jest znane ze względu na Mikołaja Kopernika, który spędził tutaj wiele lat pracując nad swoimi naukowymi dokonaniami. Wiele miejsc, które znajduje się we Fromborku związanych jest własnie z tą postacią.

W XIII wieku założono tutaj kapitułę warmińską. Powstała ona w wyniku spalenia katedry w Braniewie. Wzgórze katedralne wybudowane tuż obok miejscowości ulokowanej nad wybrzeżem Mierzei Wiślanej jest najcenniejszym i najważniejszym miejscem w tej okolicy. Na szczególną uwagę zasługuje Katedra Wniebowzięcia NMP, która uważana jest za perłę architektury warmińskiej. Można tutaj podziwiać jednak nie tylko budynek sakralny, ale również szereg innych ciekawych obiektów, które są dostępne dla turystów, np. Muzeum Mikołaja Kopernika i Wieżę Radziejowskiego.

Okolice Fromborka są niezwykle urodziwe i sprzyjają długim spacerom. Morski brzeg możemy podziwiać nie tylko od lądu, ale również od strony morza. Rejsy po Zalewie Wiślanym w pobliżu Fromborka jest niemałą atrakcją. Czarter Zalew Wiślany jest obok corocznego Festiwalu Muzyki Organowej jedną z najciekawszych atrakcji.

Oprócz katedry będąc we Frombroku, warto zobaczyć również kościół Św. Mikołaja, Wieżę Wodną i zespół poszpitalny Św. Ducha z Muzeum Medycyny.

frombork