Krynica Morska – dlaczego warto odwiedzić tę miejscowość nad Zalewem Wiślanym?

Zlew Wiślany ciągnie się od brzegów pomiędzy Sopotem a Gdańskiem, aż do granicy z Federacją Rosyjską. Na tej „trasie” znajdziemy nie tylko piękne okoliczności przyrody, które możemy podziwiać zarówno od strony lądu, jak i morza, ale również szereg urokliwych miejscowości, które rokrocznie odwiedza wielu turystów. Jedną z nich jest bez wątpienia Krynica Morska, która nieustannie zachwyca czystym powietrzem i piękną, bezpieczną plażą. Sprawdźmy, dlaczego warto wybrać się do Krynicy Morskiej.

Największy ośrodek turystyczny na całej Mierzei Wiślanej

Krynica Morska była miejscowością turystyczną już od XIX wieku. Była również miejscem wypoczynku dla Ewy Braun – najbliższej kobiety Adolfa Hitlera. Braun miała tu swoją rezydencję, po której niestety zostały już tylko schody. Krynica ma jednak nam znacznie więcej do zaoferowania.

Jest największym ośrodkiem turystycznym na całej Mierzei Wiślanej stanowi ona również centrum, z którego odbywają się rejsy po zalewie wiślanym. Znajduje się tutaj najbardziej rozbudowany port jachtowy na całym wybrzeżu. Czarter jachtów jest doskonałą możliwością na podziwianie pięknego polskiego wybrzeża i poznanie go od zupełnie innej, niespotykanej dotąd strony. Będąc w Krynicy Morskiej nie zapomnijcie wybrać się na wycieczkę drogą morską – gwarantujemy niezwykłe wrażenia! W okresie letnim organizowane są również liczne regaty.

Nie tylko czarter Zalew Wiślany

Będąc w Krynicy Morskiej koniecznie wybierzcie się na plaże, a już na pewno na chociażby zwykły spacer. Bogate w jod powietrze sprawi, że będzie Wam się znacznie lepiej oddychać i podziała na Was rewitalizując. Wizyta w Krynicy jest również doskonałą okazją do zaznania nieco odnowy biologicznej. Znajdują się tutaj dwa ośrodki „Albatros” i „Zefir”, które oferują pokaźny pakiet różnych zabiegów prozdrowotnych. Wśród nich będziemy mieli możliwość skorzystania z:
– solanek,
– fizykoterapii,
– kinezyterapii,
– hydroterapii,
– i szeregu innych, które poprawią nasze zdrowie, jak i stan psychiczny.

Krynica Morska

Port Jachtowy Krynica Morska