Kąty Rybackie nad Zalewem Wiślanym – dlaczego warto je odwiedzić?

Czarter jachtem to doskonała okazja nie tylko na podziwianie przyrody podczas przemierzania wód Bałtyku, ale również odwiedzenia znajdujących się nad jego brzegiem miast. Wśród umiejscowionych w malowniczych okolicznościach krajobrazu miejscowości znajdują się m.in. Kąty Rybackie. Dlaczego warto je odwiedzić podczas wycieczki?

Rejsy po Zalewie Wiślanym skłaniają turystów do odwiedzin nadbrzeżnych miejscowości. I trudno się dziwić, gdyż ich krajobraz nawiązuje do tego holenderskiego, a czyste plaże zachęcają do spędzania na nich czasu. Wśród chętnie odwiedzanych miejsc nad Zalewem znajdują się Kąty Rybackie – niewielka miejscowość rybacka, która od niedawna stała się kierunkiem bardzo chętnie obieranym także przez letników.

Czarter Zalew Wiślany i Rezerwat Kormoranów

Czarter jachtów może być doskonałą okazją do odwiedzenia miejscowości Kąty Rybackie. Podczas wizyty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na Rezerwat Kormoranów. Jest on jedną z największych w Europie kolonii lęgowych tych ptaków – wg różnych źródeł od 8900 do 11000 par. Można się do niego dostać przez leśną drogę, jednak zaleca się szczególną ostrożność, gdyż ptaki są pod ochroną, a las miejscami może być bardzo zniszczony ze względu na ich bytowanie.

Rejsy jachtami są jedną z popularniejszych atrakcji w Kątach Rybackich. Port z jachtami znajduje się w pobliżu lokalnego Muzeum. Koniecznie odwiedźcie to miejsce, gdyż zagwarantujecie sobie nie tylko niesamowite wrażenia, ale również przepiękne widoki.

We wspomnianym już wcześniej Muzeum będziecie mogli podziwiać eksponaty głównie związane z rybołówstwem i szkutnictwem. Jednym z najciekawszych jest warsztat szkutniczy z miejscowości Łaszka k. Sztutowa. Warte zobaczenia są również narzędzia szkutnicze i łodzie rybackie z okolic Zalewu Wiślanego.

Wśród atrakcji dla najmłodszych nie sposób ominąć aquaparku. Znajdują się tutaj również groty solne, sauny i jacuzzi. W strefie przeznaczonej dla dzieci maluchy mogą bez limitów korzystać z różnych akcesoriów dmuchanych: materacy i piłek.