Elbląg – miasto nad Zalewem Wiślanym

Zalew Wiślany jest miejscem popularnym dla rejsów jachtami, które umożliwiają nam podziwianie krajobrazów rodem z Holandii. Decydując na czarter Jachtów, warto jest odwiedzić miasto, które uznawane jest za jedne z najpiękniejszych w Polsce. Położony w depresyjnych Żuławach Wiślanych Elbląg jest świetną turystyczną bazą wypadową, stanowiącą przystanek na drodze na Mazury.

Czarter Zalew Wiślany – po drodze do Elbląga

Rejsy po Zalewie Wiślanym pozwalają nam odwiedzić szereg pięknych i malowniczych miejsc nad polskim morzem. Oprócz malowniczego wybrzeża, które możemy podziwiać od „wodnej” strony, nasze oczy ujrzą również perły polskiego pomorza i Warmii, których urok bez wątpienia jest trudny do niezauważenia. Jednym z miast, które ulokowane jest na trasie rejsów po Zalewie Wiślanym, jest Elbląg. Piękna architektura, malownicza przyroda tego miejsca urzeka odwiedzających. Miejscowość jest miastem bardzo dobrze spenetrowanym archeologicznie, co sprawia, że w tutejszym muzeum znajdziemy szereg interesujących eksponatów, które zaciekawią niejednego fana historii.

Na szczególną uwagę – podczas odwiedzin Elbląga – zasługuje Kanał Elbląski, który jest unikatowym zabytkiem techniki. Jest to żeglowna droga wodna, której długość wynosi wynosi 84,2 km. Ciągnie się m.in. przez pobliskie jezioro Druzno. Miał on łączyć miasto z Bałtykiem.

Wśród lądowych atrakcji na tle innych wyróżnia się starówka miasta, która posiada historyczny urbanistyczny układ. Na charakterystycznej dla Elbląga ścieżce kościelnej znajdziemy zrekonstruowanej kamieniczki. A tuż nieopodal również podzamcze, zespół klasztorny i szpitalny.

W wyniku działań wojennych starówka została prawie kompletnie zniszczona. W ciągu ostatnich kilkunastu lat trwa jej intensywna odbudowa. I już gołym okiem widać, że jej uroda była tak duża, że w czasach swojej świetności prawdopodobnie niczym nie ustępowała tej gdańskiej.

W centrum Elbląga znajdziemy również liczne budowle sakralne: Kościół katedralny św. Mikołaja, kościół podominikański NMP, Kościół św. Wojciecha i wiele innych.

Elbląg

 

przystanie Elbląg