Zalew Wiślany to jedne z najpiękniejszych zakątków naszego kraju, słynący z wyjątkowych krajobrazów, ciszy oraz czystego powietrza, nieskażonego dużą ilości turystów. To idealne i wspaniałe miejsce na czarter jachtu i spędzenie na nim wolnego czasu wraz z rodzina czy przyjaciółmi.

Obszar Zalewu Wiślanego obejmuje mniej więcej rozmiar trzech jezior Śniardwy. Jest to znakomity akwen dla osób którym znudziło się pływanie po zatłoczonych jeziorach mazurskich i myślą o wypłynięciu na szersze wody. Zalew Wiślany mnóstwo atrakcji i miejsc godnych odwiedzenia i zobaczenia, takich jak: planetarium we Fromborku, Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, piękne i piaszczyste plaże mierzei wiślanej oraz Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

Zalew to mnóstwo portów i przystani w których można przenocować podczas czarteru jachtu oraz spędzić w nich czas korzystają z atrakcji jakie one oferują. Wśród najbardziej znanych to port w Krynicy Morskiej, gwarny, pełen turystów, kawiarni i dyskotek. Osoby ceniące sobie spokój i ciszę „w stylu mazurskim” odnajdą się w mniejszych portach takich jak: Kąty Rybackie, Nowa Pasłęka czy Tolkmicko.
Zalew Wiślany znajduje się w samym środku najdłuższego, najbardziej zróżnicowanego i najatrakcyjniejszego w Polsce szlaku wodnego Pętla Żuławska.

Zalew Wiślany – zaprasza do odwiedzin!