Co warto zobaczyć w okolicach zalewu wiślanego? – Piaski
Mierzeja Wiślana nazywana jest również Bursztynowym Wybrzeżem. Co roku jest chętnie odwiedzana przez tysiące turystów. Zachwyca swoim wyjątkowym urokiem i okolicznościami przyrody. Jest idealna dla wszystkich, którzy chcą poszukiwać bursztynu. Panują tu doskonałe warunki na rejsy po zalewie wiślanym. Jakie atrakcje znajdują się w okolicy?
Mierzeja wiślana ciągnie się pomiędzy Sopotem i Gdańskiem i dociera aż do Baltiyska znajdującego się przy samej Federacji Rosyjskiej. Jest to całkiem spory teren, który jest idealny na czarter jachtów, jak i podziwianie pięknych okoliczności przyrody. Najbardziej interesującym fragmentem zalewu wiślanego jest ten, znajdujący się pomiędzy Mikoszewem a Piaskami. Dziś przekonamy się, dlaczego warto odwiedzić wymienioną tutaj rybacką miejscowość.
Piaski – letniskowe miasteczko rybackie
Piaski umiejscowione są na polskiej granicy Mierzei Wiślanej. 3 km za miejscowością znajduje się już pilnie strzeżona granica NATO i Unii Europejskiej. Mimo tego jest to miejsce o szczególnej urodzie, gdzie z pewnością każdy powinien się wybrać. Piękne leśne dróżki i możliwość podziwiania ogromnej siły morza i jego wpływu na brzeg morski robi niezwykłe wrażenie. Będąc w piaskach koniecznie powinniśmy zdecydować się na wstąpienie na punkt widokowy, z którego możemy podziwiać panoramę Zalewu Wiślanego. Dostrzeżemy z niego również katedrę we Fromborku.
Miejscowość bierze swoją nazwę od wydm, które nieustannie zasypywały zabudowania miejskie powodując, że były one kilkukrotnie przenoszone w głąb lądu. Piaski mimo tego prężnie się rozwijają i są bardzo ciekawym miejscem do odwiedzin dla turystów.
Czarter Zalew Wiślany w Piaskach i nie tylko
W pobliskich lasach znajdziemy dużo dzikiej zwierzyny, której nie zaleca się zakłócać spokoju, a raczej dyskretnie obserwować. Warty zobaczenia jest również Kościół Matki Bożej Gwiazdy Morza oraz port rybacki z przystanią. Piaski stanowią doskonałe miejsce wypadowe dla czarteru jachtu. Będąc w okolicy koniecznie odwiedźcie cmentarz mennonicki z XVIII wieku.