Atrakcje turystyczne w Braniewie – dlaczego warto odwiedzić je podczas rejsu?

Rejsy po zalewie wiślanym są doskonałą okazją do podziwiania pięknych widoków i cieszenia się morską bryzą. Podczas wycieczek drogą morską mamy możliwość podziwiania miejscowości położonych nad brzegiem morza. Szereg z nich zachęca nas do eksploracji. Wśród miejsc, które z pewnością przyciągają wzrok znajduje się Braniewo. Jedna z najstarszych miejscowości w Polsce, która zachwyca przyjezdnych licznymi zabytkami i atrakcjami.

Braniewo zostało założone w okolicach XIII wieku, dlatego może na jego terenie zlokalizowanych jest wiele interesujących budowli sprzed nawet kilkuset lat. Wśród nich znajduje się kilka obiektów sakralnych i miejskich (wśród nich również dawne fortyfikacje). Oprócz nich na uwagę odwiedzających zasługuję przepiękna okolica Braniewa oraz ZOO.

Szlaki turystyczne i czarter jachtów

Choć możliwości wynajęcia jachtów w Braniewie oficjalnie nie ma, to przy okazji rejsu powinniśmy koniecznie odwiedzić tę bardzo interesującą miejscowość. W okolicach miasteczka zwracają uwagę przede wszystkim lasy i liczne szalki turystyczne. Przemierzać możemy je zarówno na własnych nogach, jak i na dwukołowym pojeździe.

Będąc już w temacie przyrody, nie możemy zapomnieć o odwiedzeniu małego, braniewskiego ZOO. Znajdziemy w nim ponad 30 gatunków różnych zwierząt, a także ogród botaniczny. Braniewo jest najmniejszą miejscowością w Polsce, która posiada własny ogród zoologiczny.

Zabytki

Bazylika św. Katarzyny to kościół, który powstał w XIV wieku. Podczas drugiej wojny światowej został praktycznie całkowicie zrównany z ziemią. Jednak w ciągu kilku ostatnich latach trwa jego intensywna odbudowa. Bazylika jest jednym z elementów w panoramie miasta, wobec których nie sposób przejść obojętnie. Na szycie wieży kościelnej zostały umieszczony carillon, który regularnie koncertuje w wyznaczonych godzinach.

Czarter Zalew Wiślany pozwoli nam również zobaczyć dawne fortyfikacje miejskie, z których część utrzymała się po dziś dzień. Nieopodal widoczny jest zarys fosy, a tuż obok niej umiejscowiony jest amfiteatr.